ČAS-100. GEO

 

V roce 2017 nastalo 100. výročí založení České astronomické společnosti. Bylo to natolik významné výročí, že jsme si řekli "to chce vymyslet něco unikátně bláznivého", a tak se zrodil nápad tohoto projektu. Projekt byl tak úspěšný, že pokračuje v dalších letech ...

 

 

 

Slunce - naše nejbližší hvězda 

Česko v ESO


Připravujeme pro vás západočeský MegaEvent na téma Slunce - naše nejbližší hvězda a Česko v ESO.


Kdy? - 3.9.2022 - Kde? - Rokycany - Co? - MegaEvent - Listing? - listing!

Program - Organizační záležitosti - e-shop


Naším cílem je uspořádat astronomický MEGA event v Západních Čechách a zároveň připomenout důležitost Slunce - naší nejbližší hvězdy, ale také upozornit na účast Česka v projektu ESO.

Event navazuje na předchozí MegaEvent Vesmírná keš v září 2017 v Ondřejově, MegaEvent Praga Astronomica v srpnu 2019 v Praze a MegaEvent Hvězdný Tábor v září 2021.

 

Historie projektu v jednotlivých megaeventech

 

Hvězdný Tábor / Tábor city of Stars

(2020 - Tábor / přeloženo na 2021 - Sezimovo Ústí)

Naším cílem bylo uspořádat první MegaEvent v Jižních Čechách a připomenout hvězdnou historii místa - 600 let města Tábor a 80 let Táborské hvězdárny. 

 
 

Praha astronomická / Praga Astronomica

2019 - Praha

Po úspěšném Mega eventu s astronomickou tématikou Vesmírná keš konaném v září 2017 jsme uspořádali další Mega event, tentokrát umístěný v centru hlavního města, ... 

 
 

Vesmírná keš / Cache in Space

2017 - Ondřejov

MegaEvent (GC6XA56) byl vyvrcholením roční akce spojující Geocaching s astronomií a 100. výročím České astronomické společnosti.