Graviton

 

Čas od času slýcháme o záhadných místech naší planety, k nimž se řadí i tzv. gravitační anomálie. Bulvární tisk i populární časopisy, televizní štáby i ufologická literatura nám přinášejí reportáže o takových místech, a to velmi vzdálených od našich rodných krajů. Čteme o takových místech v USA (Mystery Spot v Kalifornii u Santa Cruz, v Oregonu - tzv. Oregonský vortex [17]), Japonsku a v Kanadě, ale takové místo se nachází i 30 km od Říma na místě nazvaném Hlava světa.
V pořadu Cestománie [18] odvysílaném dne 7.7.2003 byla uvedena v reportáži taková anomálie na Filipínách. Po silnici obklopené lesem jely auta i malé autobusy do kopce, dokonce i cyklisté. Po zemi se kutálely prázdné láhve. Naopak z kopce cyklisté bez šlapání zastavovali. V roce 2003 byla v pořadu Objektiv uvedena reportáž o podobném místě v Řecku, kde u městečka Livitra se ocelová koule puštěná z kopce zastaví a kutálí.
Uvádí se, že za samovolnou jízdou automobilů do kopce je zvláštní skladba podloží, zejména zvýšený obsah železa. Jak však vysvětlit kutálení plastikových lahví, jak je to zachyceno na filmu z podobného místa v Itálii nebo skleněných na Filipínách?
Za těmito a dalšími popisovanými událostmi však stojí mnohé otazníky. Opravdu se jedná o gravitační anomálii nebo o pouhý optický klam? Projevuje se anomálie stále nebo jen někdy nebo její intenzita kolísá? Co vlastně anomálii způsobuje? Je takových míst na Zemi více?
Cílem této studie, doplněné o terénní výzkum, je podat odpovědi alespoň na základní otázky, a to především, zda se opravdu jedná o anomálii. Řešení dalších otázek bude jen dalším bonusem této studie.

 
 

 

Teorie měření gravitace > gravimetrie.pdf (350 kB)